JALOVCOVÝ ZÁZRAK
Obvykle se droga používá při zánětu močového měchýře, plynatosti, křečích a revmatických bolestech ve svalech a kloubech. Jalovec může zesilovat účinek léků snižujících hladinu krevního cukru a léků močopudných. Laboratorně byl také prokázán účinek proti viru oparu, posílení napětí dělohy i schopnost snižovat hladinu krevního cukru.
Jalovec má široké spektrum působení. Je antibakteriální, fungicidní, antimikrobiální a antivirový, účinkuje na 80 druhů plísní a bakterií.
Působí také antioxidačně, antisepticky, antirevmaticky a protizánětlivě, čistí krev,, je močopudný, rozpouští hleny, tlumí bolesti, vyvolává pocení, tonizuje, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje látkovou výměnu.Odstraňuje pílení žáhy a podporuje léčbu revmatu a dny.Tlumí průjmy a nadýmání.
Kontraindikace
Droga se nesmí používat u pacientů s existujícím onemocněním ledvin. Použití není vhodné ani v těhotenství a v době kojení.
Historie
V minulosti byl jalovec považován za účinný lék proti mnoha nemocem a byly mu přisuzovány magické účinky. Lidé věřili, že zničit jalovcový keř přináší neštěstí, naopak větvička jalovce, nošená při sobě, chránila proti nemocem. Slova z lidové písně "Kdybys měla má panenko sto ovec a já jenom za kloboukem jalovec" měla tedy hlubší význam.
Plody byly magickým kořením, vhazovaly se do ohně, aby zaháněly zlé duchy a egyptští kněží čistili obětní nádoby éterickým olejem. Jalovec byl tradičním prostředkem ájurvédy i čínské medicíny a používali ho i indiáni.
Složení
Plod jalovce v sobě skrývá na sto obsahových látek, silice,hořčinu juniperin, betulin,bujon,kyseliny citronovou, tříslovou, gallovou,linoleovou a oxalovou, flavony,elemi,pentosan,humulon,fosfor,třísloviny,mentol,terpineol,umbelliferon a z minerálů mangan,zinek, vápník draslík.
Při nástupu virového onemocnění nebo během chřipkových epidemií se osvědčil jalovcový éterický olej aplikovaný formou aromaterapie.
- 45 minut / 500 Kč
- 60 minut / 700 Kč